Harbiye Orduevi
0

Harbiye orduevi İstanbulun şişli ilçesindedir. Subay orduevi olarakta bilinmekte olan orduevi deniz manzaralı ve geniş bir çay bahçesine sahip. Harbiye orduevinde istanbulun eşsiz manzarasını izleyebilirsiniz. Harbiye orduevini günü birlik veya daha uzun sürede konaklayabilirisiniz.

Harbiye orduevi ‘ni öne çıkaran bir kaç özellik, 21 katlı bir binaya sahip olması bunun yanı sıra 2000 Yılında ISO 9002 Belgesine layik görülmesidir. Harbiye orduevinde bir çok çeşitli imkan bulunmaktadır. Bunlardan bahsedecek olursak ; açık ve kapalı restorant , çay ve pasta salonları , kendi bünyesinde mükembel bi düğün salonu , spor salonu , öğrenciler için etüd salonu ve daha bir çok toplantı veya başka işler için büyük ve geniş salonları vardır.

Harbiye Orduevi (Subay Orduevi) merkeze yakın denilebilecek konumda. İstanbulun bazı tarihi yerlerine 3,5km uzaklıkta ve dolaşırken buram , buram tarih kokan sokakları keşfetmek ve keyif almakta sizlerin elinde.

Harbiye Orduevi düğün salonunda rahatlıkla düğününüzü yapabilme imkanına sahipsiniz. Burada düğün yaptırmak birazcıkta meşaketli olsa gerek ki onlarda şöyle;

Harbiye Orduevi Düğün Şartları , Subay Orduevi Düğün Şartları

Harbiye Orduevi Düğün Şartları , Subay Orduevi Düğün Şartları şöyle;

  • Öncelikle düğün yapmadan önce bir davetli listesi hazırlayıp orduevi yönetimine gelecek olan davetlileri belirtmeniz gerekmektedir. Listede adı yazmayan davetliler içeri alınmayacaklardır.
  • Orduevinde Garson vb. çalışanlar dışında ek olarak yanınızda personel getiremezsiniz. Orduevinde dışarıdan personel getirmek yasaktır.
  • Fiyatı etkileyen bir konu ise düğünde dağıtılacak olan çerez meşrubat veya yemek listesini önceden belirlemeniz fiyat konusunda uçuk bir rakamla karşılaşmamanız son derece önemlidir.
  • Rezervasyonu yapılmış olan salonun ücreti önceden ödendiğinden düğünü iptal etme durumunda para iadesi olup olmadığını orduevi yönetimi ile salon ücretini tutarken görüşülmesinde fayda var.

Orduevi Düğün Fiyatları 2024

Orduevi Düğün Fiyatları 2024 , diğer düğün salonlarına göre uygun fiyat sunmaktadır. Hangi orduevinde düğün yapmaya karar verdikten sonra yukarıda açıkladığımız şartları yerini getirerek orduevinde düğününüzü yapabilirsiniz.

2024 ÜCRETLER 350 KİŞİ VE ALTI 351-500 KİŞİ 501 KİŞİ VE ÜZERİ
1’İNCİ KATEGORİ 3150₺ 4000₺ 5600₺
2’İNCİ KATEGORİ 2525₺ 3000₺ 4000₺
3’ÜNCÜ KATEGORİ 2000₺ 2500₺ 3000₺
4 VE 5’İNCİ KATEGORİ 1500₺ 1750₺ 2000₺

Bu fiyatlara ek olarak alınabilecek hizmet ayrı bir ücret ödemenizi gerektiriyor. Örnek verecek olursak yemek , meşrubat , deniz kenarında olması gibi durumlarda ek bir ücret ödemeniz gerekiyor. yukarıda yazılı olan fiyat listesi sadece salon fiyatıdır.

Orduevindeki tesisler dışarıya kiraya verildiğinden cafe , restorant gibi yerler dışarı ile aynı fiyatları yansıtmakta. Orduevinde yaz aylarında deniz manzarasında oturuken geniş bahçeyesi ve doğa harikası ağaçların kölgesinde , kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Orduevinin otellerden farkı yoktur, konfor ve hijyen orduevinde daha da iyi diyebiliriz. Oda içerisinde meşrubatlar yeteri kadar var eğer isterseniz güler yüzlü personelden tekrar isteyebilirsiniz. Harbiye orduevi ‘nde kalıyorsanız odanız oldukça temiz ve güler yüzlü personelle keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Harbiye orduevinin ıslak zeminleri daima temiz ve bakımlı özenle hazırlanmıştır. Temizlik oldukça yeterli ve her odada talep edilirse günlük havlu değişimi bile yapılır. Orduevinde kalırken denizin eşsiz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Şansınız varsa akşam vakitlerinde denizin ışıklandırmasını izleyebilirsiniz.

Harbiye orduevinin birazda yapılış tarihinden bahsetmek gerekirse, tasarımının Metin HEPGÜLER tarafından tasarlanmıştır. 3 yıl süren inşaatın ardından yapımı tamamlanmış olan orduevinin 1974 yılında tamamlanmıştır. Orduevini 44 dönümlük bir arazi üzerine kurulması ayrı bir özelliktir. Orduevi, Subay ve TSK ‘da görevli olan sivil memurlarının kullanımına açık olan bir orduevidir.

Harbiye Orduevi , Dolmabahçe camisine uzaklığı 3.5 kilometre, Harbiye askeri müzesine 1 kilometre , İstanbul Dolphinarium’a 11 kilometre , Miniatatürk’e 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu yerleri gezmek oldukça keyifli olacağı gibi tarihi tam manasıyla tadacaksınız diyebiliriz. Etrafındanızda tarihten kalan izleri geze geze yürüme mesafesinde gezerek gidebilirsiniz.

İstanbul Harbiye Orduevi ,Subay Orduevi Adresi ve İletişim Numarası ;

İstanbul Harbiye Orduevi nerede, Harbiye Orduevine nasıl gidilir, Harbiye Subay Askeri Gazinosu nerede, Harbiye Subay orduevi adresi;

Adres : Harbiye, 34367 Şişli/İstanbul Konum İçin Tıklayınız.

Harbiye Orduevi İletişim Numarası : 02122343100

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir